Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

ISO 9001 Belgelendirme

ISO 9001 Belgelendirme

ISO 9001 Belgelendirme faaliyetleri ulusal veya uluslararası akreditasyonlu belgelendirme kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Belgelendirmeye tabi tutulan firma faaliyet kapsamı, firma müşteri yapısı, maliyetler vs. gibi konular akreditasyon kuruluşunun seçiminde etkili olmaktadır.

En uygun akreditasyon tercihinin yapılmasında Ekip Danışmanlık müşterilerini doğru bir şekilde bilgilendirmekte, denetim ve belgelendirme işlemlerini hızlı ve rekabetçi fiyatlarla yapmaktadır.

Belgelendirme kapsamında,
• Kapsamın Belirlenmesi
• Firma resmi evraklarının temini
• Belgelendirme başvurusu
• Denetim planlamasının
• Denetimin gerçekleştirilmesi ve takibi
• Belgelerin teslim edilmesi
• Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi

Faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

ISO 9001 belgelendirme işlemlerinden önce firma ihtiyaçlarına göre eğitim ve danışmanlık faaliyetleri belirlenebilir. ISO 9001 kalite yönetim sistemi standardının anlaşılması, gereklerinin firmaya uygulanması danışmanlık faaliyetleri kapsamındadır. Diğer yönetim standartlarında da olduğu gibi ISO 9001 de firmalara kalite yönetimi için nelerin yapılacağı konusunda kılavuzluk yapar. Ancak nasıl yapılacağı konusunu firmalara bırakır. Dolayısıyla firma süreçlerinin sistematik şekilde belirlenmesi ve birbiriyle ilişkilendirilmesi buna göre de sistemin oluşturulması gerekir.

Ekip kalite danışmanlık özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerimize kalite yönetim sisteminin anlaşılması, uygulanması ve belgelendirme işlemlerinin sağlık ve sorunsuz şekilde yapılması için destek olmaktadır. Yukarıda da değindiğimiz gibi akreditasyon tercihi ve belgelendirme kuruluşu seçimi firmadan firmaya farklılık göstermektedir. En doğru karar için firma ihtiyaçları, müşteri beklentileri, maliyetler, kapsam gibi parametreler müşteri ile birlikte değerlendirilerek karar verilmelidir.

 

İlgili Konular :

ISO 9001 Belgesi
ISO 9001 Belgelendirme Kuruluşları
ISO Belgesi Nedir?
ISO 9001 Kalite Belgesi
ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

 

 

Etiketler : ISO 9001 Belgelendirme, Belgelendirme Kuruluşları, Denetim ve Belgelendirme, Belgelendirme, Denetim, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: