Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

12257 Öğrenci ve Personel Taşıma Hizmetleri – Genel Kurallar

Bu standard, öğrenci veya personelin taşıma hizmetlerinin, işletmecilik ve servis aracı özellikleri ile sürücü rehber personel ve servis yolcularının uyması gereken kuralları kapsar.

TS 12257 TSE-HYB Belgesi, Servis taşımacılığı yetki belgesi sahibi olabilmek için, istenen belgelerdendir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetim sonucunda verilen bir belgedir. Denetimde servis taşımacılığı yapan firmaların TS 12257 standardının şartlarını karşılaması istenir. bu şartlar,

İşletmecilik ile ilgili kurallar: Sürücülerin uyması gereken kurallar, İrtibat bürosu sorumlusunun uyması gereken kurallar, Rehber personelin uyması gereken kurallar, Öğrenci veya personelin uyması gereken kurallar

Servis aracı ile ilgili kurallar ve diğer kurallar: İrtibat bürosu ile ilgili kurallar, Çevre korunması ile ilgili kurallar başlıkları altında standartta belirlenmiştir.

TSE 12257 Hizmet Yeterlilik Belgesi, personel ve öğrenci taşıma hizmeti veren firmalarımızın, müşteriye verilecek hizmetlerin kalitesinin arttırılması ve sürdürülmesi için altyapı ve personel yeterliliklerinin standartlaştırılmasını amaçlamaktadır. Hizmet yeterlilik belgesine sahip firmalar gerek müşterilerinin gözünde gerekse ilgili kamu kurumlarının gözünde hizmet kalitesi noktasında daha prestijli konumda olmaktadırlar.

Hizmetler sektörünün geliştiği, rekabetin arttığı günümüzde, sunulan hizmetin kalitesiyle de müşteriler yakından ilgilenmektedir. Servis hizmeti sunan işletmelerimizin, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik yapacağı çalışmalarda TS 12257 standardı bir rehber niteliğinde olup firmalarımıza yol göstermektedir. TSE HYB 12257 standardı diğer hizmet standartları gibi firma altyapı, çalışma ortamı ve personel yeterliliğine odaklanır.

Kurumun yönetim sisteminin iyileştirilmesi için ISO 9001, çevre güvenliği için ISO 14001, çalışan sağlığı ve güvenliği içinde OHSAS 18001 standartlarına ihtiyaç vardır. Bu standartlarda iş yapan kurumlarımız daha rekabetçi, daha etkin ve daha verimli iş yapabilmektedirler.

Ancak TSE-HYB Belgesi ve ISO serisi belge alım işlemleri zorlu süreçleri beraberinde getirmektedir. Üyelik işlemleri, standart alımı, standardın yorumlanması ve gereklerinin tespit edilmesi, bu gerekliliklerin firmaya uygulanması, TSE’ye başvuru, denetim ve belgelendirme işlemleri ciddi şekilde takip edilip sonuçlandırılması gereken süreçlerdir.

Ekip kalite danışmanlık, standardın firma adına alınması, standart gerekliliklerinin firmaya uygulanması için eğitim ve danışmanlık verilmesi, TSE ye firma adına belge başvurularının yapılması gibi hizmetleri sunmaktadır.

Ayrıca Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi için gerekli olan ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Belgelerinin alımında eğitim, danışmanlık ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Belgelendirme çalışmalarını entegre olarak yürütmek ve firmalarımıza maliyet avantajı sağlamaktadır. Belgelendirme hizmetlerinin TÜRKAK onaylı istenmesi durumunda firmalarımız devlet teşviklerinden yararlandırılmaktadır.

 

 

Etiketler : TS 12257 TSE-HYB Belgesi, TS 12257, TSE 12257 Hizmet Yeterlilik Belgesi, TSE HYB 12257, TSE-HYB Belgesi, Personel ve Öğrenci Taşıma Hizmeti

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: