Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

ISO 9001 Belgelendirme Kuruluşları

ISO 9001 belgelendirme faaliyetleri bağımsız ve akredite kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Akreditasyon kurumu genelde kamu kurumu niteliğinde olan, belgelendirme kuruluşlarının yeterliliğini denetleyen ve onları yetkilendiren üst kuruluşlardır.

Belgelendirme kuruluşu ise farklı alanlarda akredite olmuş denetim ve belge düzenleyen kurumlardır. Belgelendirme kuruluşları çok farklı alanlarda faaliyet gösterebilirler. Ürün belgelendirme, sistem belgelendirme, personel belgelendirme gibi alanlarda faaliyet gösteren onlarca özel ve resmi kurum vardır.

ISO 9001 belgelendirme kuruluşları sistem belgelendirme alanında faaliyet gösteren kuruluşlardır. Bu kuruluşlar farklı faaliyet dallarında ve farklı akreditasyon kurumlarından akredite olabilirler. Belgelendirme kuruluşu seçimi bu yüzden doğru şekilde yapılmalıdır.

İşletmeler, Belgelendirme Kuruluşu seçiminde, müşteri yapısı, müşteri talebi, sektörü, faaliyet kapsamı, denetim süreçleri, belgelendirme fiyatları, gibi birçok faktörü göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde belgelendirme kuruluşu seçiminde yapılan hatalar, belge geçerliliği başta olmak üzere birçok soruna neden olabilmektedir.

Ekip Kalite Danışmanlık her türlü ürün ve sistem belgelendirme faaliyetlerinde teknik danışmanlık, eğitim, ön denetim ve raporlama gibi faaliyetlerle hizmet sunmaktadır. Belgelendirme kuruluşu seçiminde müşteri odaklı, maliyetleri göz önünde bulunduran, firmaya değer katan bir yaklaşım sunmaktadır.

Belgelendirme işlemlerinde öncelikle firmanın faaliyet alanı ilgili resmi evraklar da göz önüne alınarak kapsam belirlenmektedir. Daha sonra firmanın müşteri yapısı dikkate alınmalıdır. Kamu veya özel sektör, yurt dışı veya yerel müşteriler gibi konuların netleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra firmanın eğitim ve danışmanlık ihtiyaçları belirlenerek işlemler başlatılır. Doküman hazırlık faaliyetleri ile eş zamanlı akreditasyon ve belgelendirme kuruluşu seçimi fiyatlar da göz önüne alınarak belirlenir. Başvuru, denetim ve belge teslimi işlemleri ile belgelendirme gerçekleşmiş olur.

 

 

Etiketler : Belgelendirme Kuruluşları, ISO 9001 Belgelendirme Kuruluşları, Belgelendirme Kuruluşu, Belgelendirme Fiyatları, ISO 9001 Belgelendirme

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: