Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

ISO 9001 Kalite Belgesi

ISO 9001 Kalite Belgesi kuruluşların tüm yönetsel, operasyonel ve destek süreçlerini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem standardına göre tanımladığını ve bu doğrultuda yönettiğini ifade eden bir sistem belgesidir. Kuruluşların yasal mevzuatlara uygun, müşteri şartlarını karşılayan ürün ve hizmetler sunduğu ifade eder.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Standardı, Sistemin ve süreçlerin kurulması sırasında uyulması gereken şartların tanımlandığı standarttır. ISO 9001 Kalite Belgesi ise bu standardın uygulanması sonucu verilen belgenin adıdır.

Açıklamalardan da anlaşılacağı gibi ISO 9001 Kalite Sertifikası herhangi bir ürünün kalitesini veya dayanıklılığını ifade etmez. ISO 9001 Kalite Belgesi daha çok kuruluşun müşteri istekleri doğrultusunda, yasal şartlara da uyarak sürdürülebilir kalitede bir ürün ve hizmet sunabildiğini ifade eden bir belgedir. Ancak müşteri şartlarını ve yasal şartları karşılayan bir ürün üreten firma da ürün veya hizmet kalitesini sağlamış demektir.

ISO 9001 standardını uygulayan ve belgelenen firmalar, pazarlama faaliyetlerinde rakiplerine göre daha avantajlı, piyasada daha itibarlı, müşteri sadakatini ve memnuniyetini sağlayan, hata oranlarının azalmasıyla maliyet avantajını yakalayan firmalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

ISO 9001 Kalite Belgesi riskleri önceden gören ve sürekli iyileşme anlayışıyla riskleri ortadan kaldıran veya azaltan bir firma olma yolunda rehberlik yapmaktadır.

Günümüzde kalite belgesi veya kalite belgeleri dediğimiz zaman farklı birçok belge karşımıza çıkmaktadır. Kalite Belgelerini temelde ürün ve sistem kalitesi olarak ayıracak olursak ISO 9001 Kalite Belgesi bir sistem belgesidir. ISO kalite belgesi yetkilendirilmiş sistem belgelendirme kuruluşlarından alınabilir. ISO kalite belgelerinin alımı için eğitim danışmanlık ihtiyacının tespiti, firma kapsamı, firmanın müşteri portföyü gibi kriterleri doğru değerlendirmek gerekmektedir.

ISO kalite belgesi nasıl alınır, Kalite Belgesi Nereden alınır, Kalite belgesi nasıl alınır gibi konular sıklıkla karşılaştığımız sorulardır. Ekip Kalite olarak kalite belgelendirme süreçlerini titizlikle takip edip müşteri odaklı yaklaşımla işletmelerimize destek olmaktadır. Kalite belgesi nasıl alınır, Kalite Belgesi nedir, ISO Belgesi nereden alınır gibi tüm sorularınız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Etiketler : ISO 9001 Kalite Belgesi, ISO 9001 Kalite Sertifikası, ISO Kalite Belgesi, ISO Kalite Belgeleri, ISO Kalite Belgesi Nasıl Alınır?, Kalite Belgesi Nereden Alınır?, Kalite Belgesi Nasıl Alınır?, 9001 Belgesi, ISO 9001 Kalite Sistemi, ISO 9001 Belgesi, ISO Belgesi, ISO 9001

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: