Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

Kosher Belgesi

Kosher belgesi Musevi inancına uygun olarak üretilmiş ürünleri tescilleyen bir belgedir. Kosher İbranice ’de “uygun” anlamına gelmektedir. Yahudiliğe göre; tüketilmesi ve kullanılması dini kurallara göre bir sakıncası olmayan ürünlere denir. Kosher Belgesi de Musevi inancına uygun şekilde üretimi gerçekleşen ürünleri tescil eden belgedir.

Yurt dışında üretilen veya yurt dışına satılan birçok ürünün üzerinde kosher ibaresi bulunur. Bu ibare Yahudi olmayanlar tarafından da aranan bir özelliktir. Çünkü kosher aynı zamanda kalite, hijyen ve güveni de ifa eder.

Musevilikteki Kosher ile İslam dinindeki Helal Belgesi dini inanç gerekliliklerine dayandığı için benzerlikler olsa da belgelendirilen ürünler açısından büyük farklılıklar vardır. Kosher Belgesi asla Helal Belgesi yerine geçmez.

Örneğin şarap kaynağına bakılmaksızın jelatin, maya, krema gibi ürünler kosher belgesi alabilirken, saydığımız bu ürünler domuz gibi İslam dinince haram olan kaynaklardan imal edilmişse helal değildir. Dolayısıyla helal belgesi alamaz. Bunun yanında kabuklu deniz mahsulleri, tavşan, yaban tavuğu, yaban kazı, ördek İslam’a göre helal iken Musevilikte Kosher Belgesi alamaz.

Kosher Belgesi alımlarında ekip kalite gerekli danışmanlık desteğini vererek en hızlı ve ekonomik şekilde işletmelerimize yardımcı olmaktadır.

 

 

Etiketler : Kosher Belgesi, Kosher, Kosher Sertifikası, Helal Belgesi

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: